Regulamin

Regulamin Jesieni Lata 2020

Cykl składa się z 9 turniejów rozgrywanych w kolejne środy lipca i sierpnia. Pierwsza runda w środę 1 lipca, a ostatnia 26 sierpnia.

Udział w turnieju mogą wziąć wszyscy gracze posiadający aktualny handicap PZG. Wyniki graczy z grupy HCP 37-54 będą liczone tak jak dla graczy z handicapem 36,0.

Zapisy w recepcji klubu, telefonicznie pod numerem (032) 608 33 71 lub na stronie skgolf.pl lub pzgolf.pl najpóźniej do godz.18:00 w dzień poprzedzający turniej.

Wysokość wpisowego dla członków ŚKG wynosi 40 zł, dla wszystkich pozostałych 40 zł plus 120 zł (promocyjne green fee). W ramach wpisowego gracz otrzymuje pakiet startowy (woda, owoc, baton, kanapka) do odbioru w recepcji razem ze score kartą.

Start progresywny z 1 tee od godz. 11:00 co 10 minut.

Format gry: Stableford netto.

W każdym turnieju nagradzane są trzy pierwsze miejsca w 4 grupach handicapowych:

I, II, III miejsce HCP dokładny 0,0 – 14,0 (BogiGolf)

I, II, III miejsce HCP dokładny 14,1 – 19,0 (BogiGolf)

I, II, III miejsce HCP dokładny 19,1 – 24,0 (BogiGolf)

I, II, III miejsce HCP dokładny 24,1 – 54,0 (BogiGolf)

W klasyfikacji generalnej turnieju za I miejsca w grupach dodatkowe nagrody od Whisky & Spirit House.

Longest drive na dołku 18 (Whisky & Spirit House)

Nearest the pin na dołku 5 (Whisky & Spirit House)

Punkty zdobywane w poszczególnych turniejach będą sumowane i w ten sposób powstanie klasyfikacja końcowa. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o Puchar Lata 2018 należy zagrać przynajmniej w 4 turniejach. Osoby, które zagrają więcej niż 4 razy zostaną sklasyfikowane na podstawie 4 najlepszych wyników.

W punktacji długofalowej gracze będą klasyfikowani w grupie handicapowej, w której zagrali swój pierwszy turniej w cyklu (nawet, jeżeli w trakcie sezonu ich HCP WHS spadnie lub podniesie się na tyle, że znajdzie się w innej grupie). W poszczególnych turniejach gracze będą klasyfikowani w grupach handicapowych zgodnych z ich aktualnym handicapem.

Każdy gracz, który będzie sklasyfikowany w pierwszych 8 turniejach, w 9 turnieju będzie grał bez wnoszenia wpisowego.

W razie remisu (w poszczególnych turniejach) o I, II lub III miejscu w grupie HCP zadecyduje niższy HCP gracza. W razie braku rozstrzygnięcia, zadecyduje metoda count back, czyli lepszy wynik na 10-18 dołku, 13-18 dołku, 16-18 dołku lub na ostatnim dołku.

W przypadku równej ilości punktów po zakończeniu całego cyklu rozgrywek, o kolejności na nagradzanych miejscach decydować będzie mniejsza różnica punktowa pomiędzy najlepszym i najgorszym wynikiem gracza zaliczanym do klasyfikacji końcowej, a w razie braku rozstrzygnięcia – handicap WHS, z jakim gracz rozpoczął grę w Pucharze Lata (tzn. niższy handicap „startowy” – wyższe miejsce).

UWAGA:

Cykl turniejów o Puchar Jesieni jest wliczany do punktacji Super Pucharu Sezonu 2020.

Trzy serie turniejów – Puchar Wiosny, Lata i Jesieni są punktowane do Super Pucharu Sezonu. Nagrody w postaci pucharów i atrakcyjnych nagród rzeczowych zostaną wręczone zwycięzcom w czasie spotkania wigilijnego po zakończeniu sezonu.

Punktacja do Super Pucharu Sezonu będzie następująca: za I miejsce w swojej grupie handicapowej zawodnik otrzymuje 10 punktów, za II miejsce 9 punktów, za III miejsce 8 punktów itd. Punktowane jest 10 pierwszych miejsc w każdej grupie handicapowej. Suma zdobytych punktów we wszystkich trzech seriach będzie decydować o miejscu w Super Pucharze.

W razie remisu o kolejności nagradzanych miejsc w Super Pucharze będzie decydować różnica wysokości handicapu WHS z jakim gracz rozpoczął i zakończył grę w turniejach zaliczanych do Super Pucharu. Im bardziej gracz obniżył swój handicap WHS, tym lepsze miejsce.

 
Partnerzy:
Bogi Golf